• Upozornenie jedáleň

• V dňoch 24. a 25.9.2020 (štvrtok a piatok) sa obed bude vydávať od 11:15 do 13.00 z dôvodu skráteného vyučovania - Ochrana života a zdravia.

• Autizmus - pohľad do vnútra

• Žijú medzi nami - chcú sa vzdelávať a chceme ich chápať. (Autizmus, Asperger) - socializácia detí s PAS.

V akom stave je starostlivosť spoločnosti o autistické deti, na koho sa môžu rodičia obrátiť, aké nové terapie pomáhajú a pod akým sociálnym tlakom žijú rodiny s autistickými deťmi?

Táto téma sa dotýka aj nás v školstve pretože čoraz viac prichádzajú do kolektívov s poruchami autistického spektra. Chceme sa naučiť ich chápať, pracovať s nimi a začleniť ich do žiackych kolektívov. Sú jedni z nás!

O tomto bola relácia Večera s Havranom v programe RTVS2, ktorú si môžete pozrieť v linku v archíve RTVS.

Hostia : Jozef Bednár, otec autistických detí, novinár Daniela Ostatníková, lekárka, diagnostické centrum Ivana Trellová, terapeutka.

Link na reláciu:

• Poistenie pre prípad krádeže vecí žiakov na školský rok 2020-2021

• Ak chcete poistiť svoje dieťa pre prípad krádeže vecí žiakov na školský rok 2020-2021 prosím môžete u svojich triednych učiteľov do 5.10.2020.

Poistná suma 50 € ...poistné 0,50 €

Poistná suma 200 € .... positné 1,0 €

• Školská služba - preventívne a ochranné služby

• Od 2. septembra v školskom roku 2020/2021 začala na našej škole fungovať "Školská služba", ktorá bola zriadená za účelom ochrany a bezpečnosti žiakov aj zamestnancov školy. Svoju činnosť vykonáva v čase od 7,30 do 15,30 h. pri hlavnom vchode na recepcii. Po skončení vyučovania o 14,15 h. sa hlavný vchod zamyká a školská služba realizuje svoju činnosť pri vchode do prísoavby školy - zabezpečuje vyzdvihnutie žiakov zo školského klubu a odovzdanie rodičom.

Prosíme všetkých rodičov, aby si najskôr prevzali svoje deti po 12-tej hodine, ak sú už naobedované. Svojvoľný pohyb dospelých osôb je v priestoroch školy zakázaný!!!

ŠKOLSKÁ SLUŽBA

Vymedzenie povinností ŠS:

1. plní základné preventívne a ochranné služby
              2. plní poradenské služby v koordinačnej oblasti
              3. pomáha zaisťovať bezpečnosť a ochranu žiakov a zamestnancov počas dňa
              4. zamedzuje zbytočný pohyb v interných a externých priestoroch školy
              5. vedie evidenciu návštev školy v denníku

Pracovník školskej služby:

VLADIMÍR JANSKY

ZŠ Škultétyho 2326/11

Topoľčany

• Ponuka krúžkov na šk. rok 2020/ 2021

• Vážení rodičia, dnes Vaše deti v škole dostali vzdelávacie poukazy, ktoré prinesú domov na podpis zákonného zástupcu. Z ponuky krúžkov si môžte vybrať krúžok, z druhej strany vzdelávacieho poukazu ceruzkou napíšte Vami vybraný krúžok, ktorý si žiak vyberie a podpísaný vzdelávací poukaz v pondelok žiak prinesie naspäť do školy. Žiak si môže vybrať aj dva krúžky.

Ponuka_kruzkov_2020-2021.docx​​​​​​​

• Projekt „Čerstvé hlavičky“

• „Repríza“ v projekte Čerstvé hlavičky

Obchodná spoločnosť Kaufland vyhlásila v mesiaci jún 2. ročník projektu pod názvom „Čerstvé hlavičky“. Tento projekt má za cieľ podporiť zdravé stravovanie a zvýšiť konzumáciu čerstvého ovocia a zeleniny žiakov základných škôl na území celej Slovenskej republiky. Zo 70 predajní Kaufland sme opäť boli úspešní a stali sme sa tak po druhýkrát partnerom predajne Kaufland v Topoľčanoch.

Že sme sa stali víťazmi, rozhodli zákazníci hlasovania na webovej stránke spoločnosti. Hlasovanie prebiehalo v termíne od 24. 06. 2020 do 29. 07. 2020 (teda už počas prázdnin).

Naša škola zaregistrovala vyše 2770 bločkov a tak obhájila víťazstvo. Naši žiaci budú počas celého školského roka v utorok dostávať svoju porciu ovocia a zeleniny. Všetci sme spokojní a tešíme sa z úspechu.

Mimoriadne poďakovanie patrí Miške Michalkovej a jej spolužiakom, ktorí počas mesiaca júl pomáhali registrovať pokladničné bločky a tak dopomohli k nášmu víťazstvu.

• PLATBY

• Pozrite si priložené pdf.

POZOR.pdf

Pred platením si skontrolujte čo platíte, nezabudnite správny variabilný symbol a správne číslo účtu. Ďakujeme.