• Úspešný recitátor

     • Marco Majgot zo 7. B triedy pokračuje v preberaní cien za vynikajúce výkony v prednese povestí.

      V krajskom kole 27. ročníka súťaže Šaliansky Maťko J. C. Hronského, ktoré sa konalo 16. 05. 2022

      v Nitre, získal 1. miesto v III. kategórii a postúpil do celoslovenského kola.

      Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v Šali 03. 06. 2022. 

       

      text: Mgr. A. Tešíková

      foto: J. Majgotová

     • "Kuchár bez čapice"

     • Naša škola sa  tradične zúčastňuje súťaže „ Kuchár bez čapice“.  Súťažilo 3- členné družstvo žiakov 8. B triedy Ema Mokošová, Eliška Gracová a Dominik Ďurák. Téma súťaže bola „Máj lásky čas“. Žiaci sa poctivo týždeň pripravovali. Piekli sladké dobroty a učili sa  servírovať a variť jedlá.  Za tvorivo pripravený stôl a jedlá získali pochvalu od predsedu súťaže   Miroslava Miňa Macuľu.   

     • Kalište

     • So žiakmi 9. ročníka sme 16. mája v rámci dejepisnej exkurzie navštívili pamätné miesto z obdobia SNP - Národnú kultúrnu pamiatku Kalište

      Je to zaniknutá obec v okrese Banská Bystrica, ktorú dňa 18. marca 1945 v skorých ranných hodinách napadli a vypálili príslušníci nemeckého Wehrmachtu.

      Obec Kalište je známa hrdinstvom a obetavosťou jej obyvateľov v čase 2. svetovej vojny, najmä po vypuknutí SNP. V čase vojny tu existovala tzv. Partizánska republika

      Kališťania počas Povstania spolupracovali s partizánskymi skupinami, ktoré operovali v okolitých horách. Na túto skutočnosť doplatila osada tým, že sa ju ako jednu z mnohých obcí na Slovensku rozhodli Nemci zlikvidovať. Po jej vypálení sa tam už život nikdy nevrátil a dnes je len tichým svedkom tragických udalostí z marca 1945. Zaradila sa na zoznam pamiatok, ktorých úlohou je pripomínať nám pohnuté  udalosti 2. svetovej vojny. 

      Počas exkurzie sme so žiakmi prešli 12 km okruh z Donovál cez Kalište až do obce Baláže, ktorá bola dva dni po Kališti taktiež vypálená. 

       

      Text: Mgr. M. Bezák

      Foto: Mgr. M. Bezák, M. Strižencova

     • "Spelling Bee" - hláskovacia súťaž

     • Dňa 19. 05. 2022 sa naša škola už po 4.krát zúčastnila anglickej hláskovacej súťaže "Spelling Bee" v krásnych podzemných priestoroch ZŠ Hollého. V konkurencii piatich teamov si naše družstvo v zložení Leo Bartakovič, Ema Minarovičová (5.A), Vanesa Gogolová (5.B), Lukáš Lučanský a Martin Šiška (5.C) vyhláskovalo vynikajúce 2. miesto. Žiaci boli za svoje vedomosti a bojovnosť odmenení sladkou odmenou a gramatickou pomôckou z anglického jazyka. 

       

      Text a foto: Mgr. D. Svoradová 

     • Zdravotná príprava

     • Dňa 17. mája 2022 (utorok) sa žiaci 4. B triedy zúčastnili zdravotnej prípravy, kde im zdravotníci predviedli ako prebieha poskytovanie 1. pomoci. Akcia sa konala v mestskej knižnici v Topoľčanoch. Žiakom sa veľmi páčilo, bola to výborná akcia, na ktorej sa deti zabavili ale aj nabrali nové vedomosti. 

       

      Text a foto: Mgr. L. Oravcová

     • Naši víťazi

     • Dňa 11.5.2022 reprezentovali našu školu žiaci Cifra, Beňo, Božík, Michalík, Zeliska, Šagát (6.B trieda) a Kmotorka a Slaninák (7.A trieda) v okresnom kole v malom futbale v Preseľanoch. Chlapci zaslúžene získali 1. miesto a postupujú do krajského kola do Levíc, ktoré sa uskutoční 20.5.2022 

      Chlapcom držíme palce a želáme, čo najviac strelených gólov. 

      Mgr. Hana Dubná

     • „Stretnutie pri šachovnici“

     • Dňa 13. mája 2022 sa po dvoch rokoch opäť uskutočnilo v ZŠ sv. Don Bosca podujatie pod názvom „Stretnutie pri šachovnici“.

      Tejto dlhoročnej tradície školských šachových turnajov sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl.  Vzhľadom na veľký počet účastníkov sa rozhodol organizátor vytvoriť dve kategórie, a to kategóriu mladších žiakov - 1. stupeň ZŠ a starších žiakov - 2. stupeň ZŠ.

      Svieži impulz do turnaja priniesli práve najmladší žiaci. V tejto kategórii sa víťazom stal žiak našej školy – Dolhosh Oleksi zo 4.C triedy. Vyhral všetky zápasy, doslova čaroval na šachovnici, v poslednom kole prekonal aj bývalého víťaza v kategórii starších žiakov, a tak bol vyhlásený za celkového majstra tohtoročnej kráľovskej hry. Druhé miesto obsadil najmladší účastník – opäť náš žiak 1.C triedy -  Félix Rybanský.

      Zahanbiť sa nedali ani tí starší, ktorí odolávali tlaku skúsených šachistov z iných škôl, mnohokrát počas hry zaskočili svojich súperov a do umiestnenia na popredných priečkach im chýbal jeden bod.

      Gratulácia patrí všetkým účastníkom našej školy za hladký priebeh turnaja, kvalitné výkony a úspešnú reprezentáciu. Tento ročník šachového podujatia opäť ukázal, že ani pandémia či karanténa nič neubrali na kvalite predvedených výkonov všetkých zúčastnených.

      Sme nesmierne hrdí, že nám rastú nové mladé šachové talenty a víťazom ešte raz srdečne blahoželáme!

      Text: Mgr. Siposová

      Foto: Mgr. Siposová

     • "Hodina deťom" - zbierka

     • Hodina deťom je najväčšia verejná zbierka na Slovensku a cieľom je, aby deti prežívali šťastné detstvo.  Zameraná je na pomoc deťom, ktoré vyrastajú v rodine iba s jedným rodičom. Na našej škole sa dnes vyzbierala suma 88,86,-€, za ktoré ďakujeme.

     • Vážení rodičia, žiaci a priatelia školy

     • Našu výzvu na hlasovanie v projekte "Čerstvé hlavičky" dokumentujeme aj obrazovým materiálom prísunom čerstvej zeleniny - alebo ovocia. 

      Prosíme za všetkých žiakov našej školy na intenzívne hlasovanie a podporu. Veríme, že nikto z nás nechce o tento benefit v školskom prostredí prísť!!!

      Minulý týždeň boli banány, dnes bola reďkovka a nabudúce hrušky.

      ĎAKUJEME!!!

     • Výzva na zvýšenú podporu hlasovania v projekte "Čerstvé hlavičky"

     • Vážení rodičia, žiaci a priatelia školy,

      vyzývame a zároveň všetkých prosíme v mene všetkých vašich detí a žiakov našej školy o masívnu podporu a každodenné hlasovanie v projekte "Čerstvé hlavičky".

      Naša škola  bez vášho záujmu a denno- denného hlasovania stratí možnosť nielen vyhrať, ale hlavne získať týždenný prísun čerstvého ovocia alebo zeleniny. Túto možnosť máme 3 roky, (kedy podmienky boli oveľa náročnejšie - zbierali sa účtenky a tie sa registrovali, zbierali sme ich z košov a aj zo zeme na parkovisku a len minulý rok prebiehalo registrované hlasovanie).

      Ale tentokrát sme v ohrození. Nie však vašou nízkou podporou, ale hlavne tým, že škola, ktorá je pred nami, má tú výhodu, že má málo žiakov a každý ich hlas sa počita za 18,70 bodov a hlas z našej školy má hodnotu len 1,65 bodov. Preto je zaznamenaný taký rozdiel a sme stále na 2. mieste.  Celé hlasovanie nezaberie viac ako len pár sekúnd. Verím však, že spoločne sa pričiníme o dobrú vec a v súťaži znova obsadíme prvenstvo a zvíťazíme!!!!!!!!!!!!!

      S úctou o pomoc a podporu riaditeľka školy Mgr. Mária Bezáková

     • Milujem Slovensko

     • Dňa 06. 05. 2022 sa uskutočnila v ZŠ Hollého v Topoľčanoch súťaž "Milujem Slovensko". Zúčastnili sa na nej aj siedmaci našej školy (Marco Majgot, Bianka Káčerová a Ema Jančovičová), ktorým chýbal jeden jediný bodík k tomu, aby celú súťaž vyhrali.

      Povzbudzovať ich prišli spolužiaci zo 7. A a 7. B triedy. 

      1. ročník tohto podujatia sa naozaj vydaril a celý čas sa niesol v duchu dobrej zábavy, súťaživosti a spevu. Už teraz sa tešíme na ten ďalší. 

       

      text: Mgr. M.Síposová 

      foto: Mgr. A. Tesíková 

     • ANTIDOPING

     • Dňa  3.5.2022 sa uskutočnila  pre športovcov  a žiakov  7. ročníka  beseda na tému „Antidoping.“ Žiaci mali možnosť vypočuť si a zároveň si uvedomiť, že užívanie zakázaných látok nie je len v rozpore s „fair play“, ale ohrozuje aj ich zdravie a môže aj trvalo poškodiť organizmus. Práve v období dospievania žiaci majú športovať tak, aby si svoje zdravie chránili

     • Deň otvorených dverí Radnice Topoľčany

     • Dňa 3. mája v utorok  sa  žiaci 8.B triedy  zúčastnili   otvorených dverí, na Radnici v Topoľčanoch. V zasadacej miestnosti sa uskutočnilo privítanie pani PhDr. Vladimírou Matušikovou, s ktorou  si žiaci zahrali online kvíz o Topoľčanoch. Pani primátorka mesta JUDr. Alexandra Gieciová  porozprávala žiakom o úlohách samosprávy a  práci primátorky.    

      Následná  prehliadka radnice mala pre žiakov prekvapenie, v svadobnej  sieni  žiaci absolvovali sobáš svojich spolužiakov. Žiaci sa veľa dozvedeli o fungovaní mestské úradu a jeho úlohách. Strávili sme príjemné popoludnie.

   • Kontakty

    • Základná škola, Škultétyho 2326/11, Topoľčany
    • +421 38 532 28 62 - riaditeľka ZŠ +421 38 532 62 40 - tel./fax +421 38 532 20 07 - ekonómka +421 38 530 07 60 - školská jedáleň +421 911 331 176 - školská jedáleň +421 911 331 232 - špeciálny pedagóg mobilné telefónne čísla služobných telefónov: 1. Riaditeľka ZŠ – Mgr. Mária Bezáková – 0917 800 973 2. Zástupkyňa pre 1. st. – Mgr. Monika Klamárová – 0911 955 628 3. Zástupkyňa pre 2. st. – PaedDr. Margita Laciková – 0911 955 631 4. Výchovný poradca – Mgr. Marcela Kubríková – 0911 493 485 5. Informatik – Ing. Miroslav Máliš – 0911 448 628 6. Vedúca školskej jedálne – Helena Bačiková – 0911 331 176 7. Školský špeciálny pedagóg – Mgr. Oľga Štrbová – 0911 331 232 Mgr. Michaela Juhásová - 0911 972 045 8. Sociálny pedagóg – Mgr. Ivana Miková - 0907 424 773 9. Školská psychologička - Mgr. Natália Jančeková - 0910 933 955 10. Knihovník – Mgr. Dagmar Rumanová – 0904 605 105 11. Školská bezpečnostná služba – Vladimír Janský – 0905 150 986 12. Policajt pridelený našej škole - Nstržm: Michal Minarovský - 0915 479187, michal.minarovsky@minv.sk
    • Škultétyho 2326/11 95501 Topoľčany Slovakia
    • 37860763
    • 2021603980
   • Prihlásenie